Slavnostní otevření Honorárního konzulátu v Brně

Ve dnech 14. a 15. 6. proběhla u příležitosti slavnostního otevření Honorárního konzulátu oficiální návštěva Brna J. E. paní Mariam Rakviashvili, velvyslankyně Gruzie.

V pondělí se naši kolegové Daniel Mahovský, Emil Vařeka a Tomáš Psota společně s Její Excelencí, obchodním radou Mikheilem Chkhikvadze a panem Ondřejem Svobodou, honorárním konzulem Gruzie, zúčastnili přijetí u hejtmana JMK pana Jan Grolich a primátorky města Brna paní Markéty Vaňkové, kde bylo otevřeno téma budoucí česko-gruzínské spolupráce.

Následovalo slavnostní otevření Honorárního konzulátu, kterého se účastnili také 2. náměstek primátorky města Brna pan Tomáš Koláčný a náměstek hejtmana JMK pan Jan Zámečník. Po přestřižení pásky se všichni hosté přesunuli na společenské setkání, které zahrnovalo také vystoupení gruzínského souboru a degustaci gruzínských vín a kuchyně.

V úterý proběhlo setkání s panem Radoslavem Klepáčem, ředitelem pro vnější vztahy Veletrhy Brno, a. s. Následovalo setkání s podnikateli na Regionální hospodářské komoře Brno, které uvedl místopředseda RHK Brno pan Tomáš Kubala a ředitel RHK Brno pan Čeněk Absolon. V rámci setkání proběhla prezentace Gruzie a jejího ekonomického a obchodního potenciálu a také představení RHK a jednotlivých společností se zájmem o česko-gruzínskou spolupráci.

Odpoledne se Její Excelence zúčastnila setkání se zástupci brněnských vysokých škol, prorektorem Vysokého učení technického v Brně prof. Ing. Jiřím Hiršem CSc., prorektorkou Mendelovy univerzity v Brně prof. Ing. Martinou Lichovníkovou, Ph.D. a prorektorem Masarykovy univerzity Brno prof. Ing. Martinem Kvizdou, Ph.D., na kterém byly probrány možnosti budoucí spolupráce mezi českými a gruzínskými univerzitami.

Všem zúčastněným velice děkujeme a doufáme, že se brzy opět setkáme. Věříme, že díky těmto setkáním se bude česko-gruzínská spolupráce úspěšně dále rozvíjet.

Ostatní novinky

Teritoriální setkání Gruzie

Srdečně vás zveme na Teritoriální setkání Gruzie, které proběhne dne 2. 9. 2021 od 15 hodin v prostorách Kinstellar, Na Příkopě 19, Praha. Setkání se zúčastní J. E. pan Petr Mikyska, velvyslanec v Gruzii, a J. E. paní Mariam Rakviashvili, velvyslankyně Gruzie v ČR, a...

číst více

Setkání na gruzínském velvyslanectví

Dne 19. 5. 2021 proběhlo na Velvyslanectví Gruzie v Praze setkání zástupců Komory s J. E. Mariam Rakviashvili a honorárním konzulem Ondřejem Svobodou, na kterém byly projednány plánované aktivity Česko-gruzínské obchodní komory a podrobnosti oficiálního otevření...

číst více